Jak Hartowano Stal

Historia SUT Szczecin

Prężnie działamy i rozwijamy się na rynku. 

Wraz z naszymi partnerami zbudowaliśmy silną markę międzynarodową.


Nasza wysoko wykwalifikowana kadra jest pełnoprawnym partnerem w znajdywaniu optymalnych rozwiązań związanych z techniką spawalniczą. Od doboru maszyn i materiałów przez serwis urządzeń, po szkolenia i uzyskiwanie kompetencji w bardzo szerokim zakresie.
Własny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny jest partnerem i reprezentantem producentów krajowych i światowych.


Naszą pozycję na rynku gwarantują zawarte umowy handlowe z kluczowymi dostawcami rozwiązań stosowanych w technice spawalniczej, w tym między innymi: ESAB, KEMPPI, Lincoln Electric, Hypertherm, Kjellberg, NST, ITW, MTC.


Oferujemy szerokie możliwości finansowania.

 

 

Rok 1993

Powstaje Firma SUT Sp. z o.o. jako drugi po Rostocku z oddziałów firmy Schweiss und Umwelttechnik z Bremen dzialajacej na rynku niemieckim od roku 1988. W pierwszych trzech latach SUT Szczecin rozwija się bardzo dynamicznie i przechodzi z działalności w prywatnym mieszkaniu do wynajętych pomieszczeń głównego klienta, którym wtedy jest Stocznia Szczecińska im. Adolfa Warskiego.

W tym czasie firma daje się poznać jako wyspecjalizowany dostawca urządzeń spawalniczych wielu renomowanych producentów, a także dostawca wentylacji przemysłowej oraz środków BHP zabezpieczających spawaczy w ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy. 

Rok 1996

Przez poszerzanie grona wysoko kwalifikowanych pracowników firma staje się kompetentnym doradcą dla przedsiębiorstw w dziedzinie ustalania technologii spawania oraz doboru materiałów spawalniczych, a także w wielu innych zagadnieniach związanych z technologiami spajania, cięcia gazowego, plazmowego, oraz automatyzacji i robotyzacji procesów spawalniczych.

Doradzamy także zainteresowanym tym firmom w tematach związanych z doborem maszyn CNC do cięcia termicznego, szczególnie z zastosowaniem techniki plazmowej.

Rok 1998

Firma SUT Szczecin rozszerza ofertę o wysokospecjalistyczny serwis urządzeń spawalniczych, w którym wykonywane są przeglądy techniczne oraz naprawy oferowanych urządzeń spawalniczych. 

Wysoka jakość świadczonych usług oraz kompetencja pracowników pozwalają na nawiązanie partnerskiej współpracy w tej dziedzinie z największymi na rynku. W tym gronie zaznaczyć trzeba firmy: ESAB, LINCOLN ELECTRIC, KEMPPI, KJELLBERG, HYPERTHERM, HILBIG, ESS.

Rok 1999

Przeprowadzka firmy do nowo wybudowanej siedziby
na ul. Blizińskiego 12.

Rok 2000

Firma SUT Szczecin jako jedna z pierwszych wprowadza system zarządzania jakością w oparciu z normę ISO 9001:2000.

Wysokokwalifikowana specjalistyczna kadra inżynierska pozwala utrzymać dalszy dynamiczny rozwój i umocnić pozycję na rynku.

Rok 2008

Powstaje ośrodek szkolenia i egzaminowania spawaczy uznany m.in. przez TÜV, PRS, UDT; Organizowane są kursy spawania i cięcia wszystkimi metodami, a także odnawiane są zdobyte wcześniej kwalifikacje spawalnicze.

Rok 2018

Po dwudziestu pięciu latach kierowania z sukcesem spółką SUT Szczecin na emeryturę odchodzi prezes Bogusław Deręgowski, a w jego miejsce powołany zostaje Olgierd Tomasz Mackiewicz- od wielu lat związany z firmą.

SUTlogo_color_200px