Home   |   O firmie   |   Oferta   |   Katalog   |   Szkolenia   |   Serwis   |   Certyfikaty   |   Partnerzy   |   Kontakt


SUT Bremen   |   SUT Rostok   |   SUT Emden   |   SUT St. Petersburg   |   SUT Nowosybirsk
Hypertherm
Informacje o Hypertherm


Korzenie Hypertherm sięgają roku 1968, gdy prezesowie Hypertherm, Dick Couch i Bob Dean rozpoczęli przełom od czasu wynalezienia przecinarek plazmowych, czternaście lat wcześniej. Odkryli że gdy wstrzyknie się wodę do dyszy przecinarki plazmowej, można stworzyć wąski łuk, zdolny do cięcia metali z prędkością i dokładnością dotychczas nie osiągalną.

Udoskonalone przecinarki plazmowe
Technika wstrzykiwania wody została przedstawiona jako kolejna nowoczesna technologia dla przemysłu. Zamiast polegać na kilku różnych gazach do cięcia, system Hypertherm polegał tylko na jednym: azocie. Ten jeden gaz pozwolił by cięcie plazmowe było bardziej ekonomiczne i łatwiejsze, odtąd klienci nie musieli już kupować i przetrzymywać kilku rodzajów gazów. Klienci zauważyli także w czasie eksploatacji dyszy , para woda pomagała chłodzić i osłaniać dyszę, znacznie spowalniając jej zużycie.

40 lat Innowacji
Około 40stu lat i ponad 75 patentów,które to zostały stworzone z myślą jako innowacjne rozwiązania by udoskonalić jakość cięcia materiałów, powiększyć produkcję i zmniejszyć koszty operacji. Stało to się normą dla firmy Hypertherm. Znaczącym faktem jest to że firma Hypertherm wprowadza sporo wysiłku i rozwiązań do badań nad plazmą, rozwojem i testowaniem niż jakakolwiek inna firma na świecie.

Patenty Technologii Hypertherm
Pan Couch bardzo szybko opatentował swoją technikę na wstrzykiwanie wody i pokazał pierwszy model przecinarki plazmowej PAC400. Po raz pierwszy, plazma była rzeczywistą opcją dla ludzi potrzebujących szybkiej i wydajnej technologii do cięcia w metalu. Popularność PAC400 wzrastała, jak również marka firmy Hypertherm jako lidera w rozwiązaniach plazmowych. Koncetracja, i determinacja poprowadziła pana Coucha oraz wspólpracowników do póżniejszych innowacji. Mieli tylko jeden cel na myśli: by system plazmowy był jeszcze bardziej wydajniejszy i efektywniejszy.

Zobowiązanie do doskonałości
W skrócie, eksperymenty, innowacja, oraz zawziętość przy zobowiązaniu do doskonałości , zapewniają że przecinarki plazmowe firmy Hypertherm pozostaną o krok dalej od innych produktów na świecie.

Oficjalna strona firmy Hypertherm
www.hypertherm.com
Producenci: Materiały i akcesoria: Technika: Narzędzia:
- Abicor Binzel - druty do TIG - cięcie CNC - Beta
- Esab - druty do MIG MAG - automatyzacja - Bosch
- ESS - druty rdzeniowe - technika plazmowa - Harris
- Hilbig - elektrody otulone - MIG Puls - Makita
- Hypertherm - druty do spawania pod topnikiem - filtrowentylacja - Metabo
- Kemppi - topniki - wyposażenie specjalne - Perun
- Kjellberg - elektrody wolframowe - MIG, MAG, TIG, MMA, SAW, plazma - Pomet
- Klimawent - podkładki spawalnicze - wypożyczalnia urządzeń spawalniczych  
- Lincoln Electric - sprzęt BHP    
- TEKA - narzędzia elektryczne i pneumatyczne